FESTIVAL ČOKOLÁDY 2015 A MÉ PRVNÍ DORTOVÉ VÍTĚZSTVÍ

August 22, 2016

Jednu podzimní sobotu jsme si s rodinkou a mými věrnými kuchtíky vyrazili na festival čokolády do Tábora. Jednoduše úchvatná akce! Útočiště festivalu poskytl hotel Palcát, jeho prostory na celý víkend zaplnila nejprve velká spousta čokolády, a pak i ohromné množství absolutních čokoholiků.

 

Mimo jiný bohatý program byla součástí sobotního dne i amatérská soutěž o nejlepší Sacher. No a to bych nebyla já, abych se nepřihlásila. Jenže v tu dobu, kdy jsem se přihlásila jsem ještě nikdy sachr nepekla, takže u nás doma nastal Sacherový měsíc. :D

 

Ale že by to někomu u nás doma vadilo...se říci nedá. Zkusila jsem nejprve jedno těsto, to bylo na Sachr moc nadýchané, pak druhé, ale na ten se mi zase nezadařila čokoláda. A když už jsem vše konečně celkem vyladila, zbývala ještě jedna věc, originalita, něco, čím svůj bych dortík ozvláštnila.

 

A povedlo se. Vsadila jsem na maliny, úchvatné, růžové letní plody s plnou výraznou chutí a dokonalým vzhledem. Malinová marmeláda má pro Sachr tolik důležitou pikantní chuť, ale zároveň je originální a zkrátka neodolatelná!!! Celou soutěž jsem si ohromně užila.

 

Konkurence byla velmi milá a oporu nám tvořil i vrchní cukrář muzea čokolády a marcipánu Honza, který si bravurně střihl i roli moderátora. Pekli jsme v otevřené kuchyni před zraky návštěvníků festivalu, ale vůbec to nebylo tak stresující, jak jsem čekala! A asi i proto se stalo, že jsem to vyhrála... Nějak to asi pořád nechápu, ale už týden mám na poličce svůj první pohár. A vážně bych nečekala, že bude z pečení...no co, někdy jsou věci zajímavější, než si myslíme že budou. A abych nezapomněla, celý recept vám sem za pár dní učitě přidám ;) a ten můj vítězný dortík si budete všichni moct vyzkoušet. :)

 

Ve volných chvílích mi útočiště tvořil degustační stan, kde bylo možné ochutnat velkou spoustu horkých čokolád, od klasických až po velmi exotické.

 

Dalším skvělým kouskem, co jsme otestovali byl bezesporu sýr v čokoládě. Asi si teď momentálně většina řekne fuj, ale to jste vážně na omylu!!! Nevím čím, ale něčím si mě tato lahůdka naprosto dostala! Zkusila jsem jich hned několik jak v mléčné, tak v hořké čokoládě: parmezán, goudu, goudu s ořechy, kozí s chilli... A nedokážu říct, který byl nejlepší. Tak kdo se nebojí určitě toto vyzkoušejte.

 

Festival jinak nabízel spoustu dalších aktivit jak pro děti, dívky, ženy, muže, rodiče, prarodiče...zkrátka každý si přišel na své!!! My jsme si například ještě velmi užili módní přehlídku čokoládových klobouků a doplňků. Shrnuto podtrženo, akce skvělá, den užitý, život oslazený a žaludek naprosto zčokoládovaný!

 

 

 

 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

NATURAL WEDDING CAKE

September 23, 2019

DATLOVÉ KULIČKY

May 30, 2019

RED LENTIL CURRY

May 27, 2019

1/1
Please reload

Tags

Please reload

©2018 by Ta Veronika. Proudly created with Wix.com