©2018 by Ta Veronika. Proudly created with Wix.com

MANGO STICKY RICE

October 3, 2018

Mango sticky rice je věc, které se asi nikdy nepřejím. Kombinace krémové rýže se zralým, sladkým mangem je jednoduše skvělá. Jak za studena, tak za tepla… 

 

Mám pro vás ještě jeden tip na nejlepší krémové kokosové mléko. Nejčastěji se kokosové mléko prodává v plechovce a jde o dvě oddělené složky, které se promíchají v homogenní tekutinu. Ta ovšem i tak nikdy není dokonale krémová. Tohle je za mě nejlepší v tom, že je to opravdu jako smetana… je skvělé do krémů, polévek, omáček, prostě všude. Kdekoliv píšu krémové kokosové mléko, myslím toto. Grizly ho prodává v litrovém balení, když budete mít štěstí, možná na něj někde v malé samoobsluze narazíte i v 250 ml variantě, tak je praktičtější ale zas cenově méně výhodná. No tak jo, mějte se krásně a tuhle dobrotu určitě zkuste!!!

INGREDIENCE:

  • 1 hrnek rýže, nejlépe jasmínové

  • ¾ hrnku vody

  • ¾ hrnku kokosového mléka (nápoje)

  • 250 ml krémového kokosového mléka

  • 2 lžíce kokosového cukru

  • 1 zralé mango

POSTUP:

Jasmínovou rýži uvaříme ve vodě a kokosovém mléce. Vaříme asi 10 minut, poté odstavíme z plamene a necháme pod pokličkou odpočinout dalších 10 minut.

 

Do rýže nalijeme krémové kokosové mléko a kokosový cukr, zamícháme a vaříme do požadované konzistence. 

 

Mango nakrájíme na kostky, a servírujeme. Můžete mango s rýží zamíchat nebo nechat bokem, to už je na Vás. Rýže je skvělá, jak teplá, tak studená.

 

#SPOLUPRÁCE

Please reload

Our Recent Posts

NATURAL WEDDING CAKE

September 23, 2019

DATLOVÉ KULIČKY

May 30, 2019

RED LENTIL CURRY

May 27, 2019

1/1
Please reload

Tags

Please reload